Hodowla Psów Rasowych
rasy Flat Coated Retriever

Future Litters !

WELCOME TO RESERVE PUPPIES FLAT COATED RETRIEVER.
Litter "N"- order SPRING 2015.

TO RESERVE PUPPIES BREED BEAGLE !!! Order autumn 2014. www.rainingdog.pl

Flat Coated Retriever

Breed

Flat-coated to pies inteligentny, bystry, wrażliwy i bardzo przywiązany do człowieka.
Szybko się uczy, ale dojrzewa później niż jego kuzyni. Z natury jest przyjacielski, delikatny, cierpliwy. Potrzebuje dużo ruchu oraz zainteresowania ze strony właściciela. Uwielbia pływać.

read more ...

Dogs from Kennel

Właścicielom Flatów z Hodowli "Raining Dog" dziękujemy za miłość, opiekę i pracę z ich pociechami! Zapraszamy do obejrzenia jak psy spędzają czas w nowych domkach :)

czytaj więcej ...

FRYZJER DLA PSÓW I KOTÓW

RAINING DOG

Mników/ koło Krakowa
zakład zamknięty

Zapraszamy na naszą stronę rasy

BEAGLE


WWW.BEAGLE.RAININGDOG.PL

bleee11Flat Coated Retriever

Breed

Rys historyczny

Pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii Shirley rozpoczął hodowlę Flat-coated retrievera. Aby uzyskać tą rasę psa krzyżował nowofundlandy, labradory, setery i collie. W tamtejszych czasach Flat był najpopularniejszym retrieverem. Kennel Club zarejestrował tę rasę w roku 1898,
a w 1923 powstał pierwszy, oficjalny wzorzec rasy.

Zdrowie i pielęgnacja

Flat należy do psów odpornych, jednak występuje u niego dysplazja stawów biodrowych, choroby oczu i nowotwory. Potrzebuje wysokoenergetycznej karmy
i starannego żywienia dostosowanego do trybu życia.

Użytkowość

Flat Coated Retriever to rasa wszechstronna.

Piękny, elegancki, wykorzystywany w myślistwie (ceniony jako pies aportujący z wody), ratowniczy, poszukujący, tropiący, PIES TERAPEUTA (pomaga niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym). Może brać udział w zawodach agility, obedience, konkursach myśliwskich. Z FCR nie można się nudzić.

Zachowanie i charakter

Flat-coated to pies inteligentny, bystry, wrażliwy, bardzo przywiązany do człowieka. Szybko się uczy. Późno dojrzewają i do końca życia lubią się powygłupiać. Z natury jest przyjacielski, w kontaktach z dziećmi delikatny, cierpliwy. Potrzebuje dużo ruchu oraz zainteresowania ze strony właściciela.

Pies ten nie lubi przemocy i krzyku. Nie nadaje się do żadnych agresywnych zadań. Właściciel Flata powinien być opanowany, spokojny i zrównoważony. Flat nie powinien być twardo prowadzony, jest to pies
o znikomej chęci do zdominowania członków rodziny. Potrzebuje ciepła i serdeczności ze strony właściciela.

Szata i umaszczenie

Włos jest gęsty, w dotyku cienki do średniego, dobrej jakości, płaski i gładki. Kończyny i ogon są dobrze porośnięte (frędzle). Umaszczenie występuje czarne lub kasztanowe (wątrobiane).